Plan tot verkoop stukken grond (Collendoorn, Balkbrug) aan Enexis

De gemeente Hardenberg wil twee kleine stukken grond verkopen aan Enexis Netbeheer. Enexis Netbeheer heeft deze percelen grond nodig voor de aanleg van nutsvoorzieningen. Dit is onder andere nodig voor goed werkende elektriciteit in het gebied.

Het gaat om de volgende plekken:

  1. Dichtbij de Collendoornerdijk 7 te Collendoorn, bij het Kadaster bekend als gemeente Ambt-Hardenberg, sectie O, nummer 294 gedeeltelijk, ongeveer 23 vierkante meter groot;
  2. Dichtbij de Zwolseweg 154 te Balkbrug, bij het Kadaster bekend als gemeente Avereest, sectie N, nummer 36 gedeeltelijk, in totaal ongeveer 23 vierkante meter groot.

De gemeente wil deze percelen grond aan Enexis Netbeheer verkopen, omdat:

  1. Deze percelen grond alleen bedoeld zijn voor de aanleg van een trafohuisje;
  2. Enexis Netbeheer op deze locaties de netbeheerder is (de enige partij die dit op deze plekken regelt);
  3. Deze verkopen belangrijk zijn voor een goed elektriciteitsnetwerk, een goede infrastructuur en de noodzakelijke nutsvoorzieningen;
  4. Een goed elektriciteitsnetwerk voor iedereen belangrijk is;
  5. Enexis Netbeheer daarom de enige partij is aan wie deze stukken grond verkocht kunnen worden.

We hebben hierbij veel beleidsvrijheid.

U bent het niet eens met dit plan

Bent u van mening dat u ook recht heeft op het kopen van (een van) deze stukken grond? Laat het uiterlijk 24 juni 2025 weten. U stuurt een mail met als onderwerp ‘verkopen twee locaties Collendoorn en Balkbrug’. Deze mail met uitleg stuurt u aan marloes.vanrossum@hardenberg.nl.