In de toekomst wordt het kanaal in de basis enkelstrooks voor vrachtschepen tot 700 ton. Dit betekent dat er op veel plekken ruimte is voor één schip tegelijk. Zo ontstaat er genoeg ruimte om de damwanden veilig te versterken. Tegelijk biedt dit kansen voor natuur, recreatie en beleving langs het kanaal.
Start werkzaamheden in 2027
De voorbereiding voor het eerste deel van de damwanden is al begonnen. De planning is om in 2027 te starten met de werkzaamheden. Voor andere delen van het kanaal volgt de planning later. In 2026 verwachten we hier meer duidelijkheid over te kunnen geven.
Goede doorgang voor de scheepvaart
Voor de beroepsvaart blijven er voldoende mogelijkheden om het kanaal te gebruiken. Samen met schippers kijken we waar schepen elkaar veilig kunnen passeren. Ook komen er goede wachtplaatsen bij bruggen en sluizen.
Meer ruimte voor natuur en recreatie
Het versterken van de damwanden biedt kansen voor natuur en recreatie. Denk aan aanlegplaatsen voor recreatieboten, visplekken en natuurvriendelijke oevers. Ook komen er meer plekken waar dieren veilig het water uit kunnen, zoals speciale uittreedplekken voor dieren.
Op bredere delen van het kanaal onderzoeken we samen met gemeenten, recreatiebedrijven en inwoners welke mogelijkheden er zijn. Ideeën voor natuur, recreatie en beleving zijn welkom.
Denk mee
Heeft u een idee of ziet u kansen langs het kanaal? U kunt uw ideeën indienen tot en met 4 januari 2026. Doe dit via de website van de provincie Overijssel: www.overijssel.nl/onderwerpen/verkeer-en-vervoer/varen-in-overijssel. Samen leggen we de puzzel voor een veilig, toegankelijk en aantrekkelijk Kanaal Almelo-De Haandrik.