Grensland Bevrijdingsroute | Dorpsarchief Kloosterhaar

4 mei 2025

Voor 80 Jaar Vrijheid in de gemeente Hardenberg plaatsen wij in één keer drie herinneringspanelen. Eén in Diffelen, één in Bergentheim en één in Kloosterhaar.

Het Dorpsarchief Kloosterhaar heeft een aantal jaren geleden het initiatief genomen om met een eigen ontwerp en uitvoering, herinnerings-/infopanelen te plaatsen bij twee voormalige crash sites in onze streek. Wij werken samen met plaatselijke initiators, groepen en deskundigen om dit aantal verder uit te breiden en deze te verbinden tot een soort Memorie route. Het Streekmuseum Kloosterhaar-Balderhaar, die over een steeds groter wordende collectie Tweede Wereldoorlog beschikt, is dan ook onderdeel van deze route. Wij vinden het heel belangrijk dat de crashlocaties uit de vergetelheid worden gehaald en een zichtbare plek krijgen in het landschap.

Voor 80 Jaar Vrijheid in de gemeente Hardenberg plaatsen wij in één keer drie panelen. Eén in Diffelen, één in Bergentheim en één in Kloosterhaar. Het bijzondere van dit project is dat er naast een geallieerde crash site (Bergentheim Lancaster LM658) ook bij twee Duitse crash sites panelen worden geplaatst (Diffelen Focke Wulf FW-190A-7 34027 en Kloosterhaar Focke Wulff FW-190D-9 210091). De panelen worden rond 4/5 mei in gebruik genomen en zijn onderdeel van de georganiseerde Grensland Bevrijdingsroute.